Johnnie To Kei-Fung
杜琪峰

Johnny ToĶīnaDzimšanas datums: 22.04.1955
Dzimšanas vieta: Honkonga, Ķīna
Pazīst arī kā: Qifeng Du, Johnnie To, Kai Fung To, Kei-Fung To
Lomas: Režisors (10)

“Man patīk veidot filmas, kuras seko līdz laikam un skatītāju pieprasījumam...”
(Johnnie To Kei-Fung)

Biogrāfija

Johnny To Kai Fung ir dzimis 1955. gada 22. aprīlī Honkongā.

Būdams vēl jaunietis Johnny 1972. gadā uzsāka savu darbību Honkongas televīzijā TVB, kur sākotnēji ieņēma asistenta amatu.

Ātri vien viņš iejutās televīzijas darbā īpašu uzmanību pievērsdams producentu darbības procesiem, papildus tam Johnny izgāja komēdijas kursus, kurus rīkoja TVB vadība.

Pēc neilga laika Johnny sāka strādāt par producentu asistentu, scenāriju autoru un pat nelielos TV projektos kā režisors.

1980. gadā Johnny debitē režisora amatā ar darbu “Enigmatic Case, The”, tomēr pieredzes trūkuma dēļ piedzīvo neveiksmi, tādēļ atgriežas darbā TVB kanālā, kurā nostrādā vēl sešus gadus.

1986. gadā viņš nolemj atgriezties pie kino uz atkārtoti pārbaudīt savas spējas. Ar Raymond Wong palīdzību, Johnny režisē jautru komēdiju “Happy Ghost 3”, kura iegūst skatītāju atzinību, tādejādi ļaujot režisoram turpināt darbu pie filmu veidošanas.

Nākamajos pāris gados top filmas “Seven Years Itch” (1987), “The Big Heat” (1988) un “The Eight Happiness” (1988). Kļūst skaidrs, ka Johnny ir ieguvis atspēriena punktu un gatavs attīstīt savu režisora karjeru.

Projektā “The Big Heat” (1988) Johnny To pēc Tsui Hark vēlmes nomainīja režisoru Andrew Kam, tomēr šajā projektā jaunais režisors nejutās brīvi, jo guva lielu spiedienu no producentu, kā arī Hark puses.

Tomēr komēdija “The Eight Happiness” (1988) ar Yun-Fat Chow un Jacky Cheung galvenajās lomās, ieguva milzīgus panākumus kļūstot par visskatītāko 1988. gada Honkongas filmu.

Šie panākumi ļāva To kļūt par noteicēju savā nākamajā projektā “All About Ah Long” (1989). Un lai gan šī filma bija drāma (tajā gadā topā bija trilleri) par neveiksminieku, kuru atveidoja Yun-Fat Chow, tā tomēr ieguva atzinību un kļuva par 1989. gada skatītāko Honkongas filmu.

Beidzot Johnny To izpelnījās producentu un sponsoru uzticību, kas ļāva viņam darboties brīvākā un nesaspringtā vidē.

Johnny To režisētās filmas klajā nāca regulāri un ar mainīgiem panākumiem, tomēr To pa to laiku nodibināja savu favorītu komandu, tai skaitā par režisora mīļākiem aktieriem kļuva Yun-Fat Chow, Tony Leung Chiu-Wai, Stephen Chow, Andy Lau, Maggie Cheung, Anita Mui un citi.

Papildus režisora karjerai To kļuva arī par producentu vairākiem projektiem, kā viens no pirmajiem ir filma “A Moment Of Romance” ar Andy Lau galvenajā lomā.

Johnny To apvienojās jeb sāka ilggadēju sadarbību ar vairākiem citiem režisoriem - Ching Siu-Tung, Wai Ka-Fai, Benny Chan un citiem.

1993. gadā To režisē iespējams vienu no populārākiem viņa deviņdesmito gadu internacionāliem darbiem - “Heroic Trio” ar trjotni Michelle Yeoh, Maggie Cheung un Anita Mui galvenajās lomās.

Iegūstot šādus panākumus To saņēma piedāvājumus debitēt Holivudā, tomēr Johnny tos noraidīja un nodevās vietējās producentu kompānijas izveidē, kura 1996. gadā kļuva pazīstama, kā Milkyway Image. Šajā kompānijā To apvienoja jaunos Honkongas talantus un šie ir pirmsākumi lielās kompānijas triumfam.

Johnny ar savu kompāniju piedāvāja lielas iespējas jaunajiem režisoriem un daudz maigākus apstākļus nekā viņam nācās piedzīvot bargā Tsui Hark vadībā.

Kompānijas jauno režisoru radītie darbi bija zema budžeta filmas, kuras kino parādījās tikai uz īsu brīdi. Johnny piekopa šāda veida stratēģiju ar galveniem saukļiem ātri un lēti…

Lai gan filmas no Milkyway Image nāca diezgan lielā daudzumā, tomēr no tām vairākas guva panākumus, par piemēru var minēt “The Longest Nite” (1997), “Too Many Ways to Be No. 1” (1997) un daudzas citas.

Tomēr 1998. gadā Milkyway Image iekšienē sākās nesaskaņas, jo To izveidojās konflikts ar režisora asistentu Patrick Yau... Tādejādi kā atriebību Yau, Johnny režisē filmu “A Hero Never Dies” (1998), kura ir kā parodija par visiem darbiem, kurus veidojis Patrick Yau.

Nākamajos gados To apvienojas ar kompāniju Mei Ah, kas dod iespēju viņa filmām ātri tikt izlaistām DVD un VCD formātā izplatīšanai mājas kino mīļotājiem.

2000. gadā To ar savu režisoru kompāniju pievienojas citai kompānijai One Hundred Years Of Film, kas darbojas China Star studijā. Milkyway Image nebeidza pastāvēt, tomēr tās ietekme samazinājās, lai gan 2000. gadā Johnny To kopa ar Ka-Fai Wai zem Milkyway Image logo režisēja panākumiem bagāto “Needing You”.

Nākamajos gados režisors radīja darbus, kas nesa viņa vārdu pasaulē, jo īpaši Eiropas kino festivālu apritē. Šie darbi ir “PTU” (2003), “Breaking News” (2004) un nesen iznākusī “Election” (2005).

Katrā ziņā ir skaidrs, ka Johnny ir mainīgs režisors, viņš rada gan zema budžeta lētumus, gan augstas klases kino. Režisors mainās kopā ar auditorijas prasībām…

Rediģēta: 17.02.2006Johnny To
Darbu Saraksts

Režisors

1. Election (2005)
...aka "Vēlēšanas"
2. Yesterday Once More (2004)
...aka "Vēlreiz Vakardienu"
3. Throw Down (2004)
...aka "Pārmetiens"
4. Breaking News (2004)
...aka "Aktuālās Ziņas"
5. Running On Karma (2003)
...aka "Bēgt No Karmas"
6. PTU (2003)
...aka "PTU"
7. My Left Eye Sees Ghosts (2002)
...aka "Mana Kreisā Acs Redz Spokus"
8. Fat Choi Spirit (2002)
...aka "Fat Choi Spirit"
9. Full Time Killer (2001)
...aka "Pilna Laika Slepkava"
10. Help!!! (2000)
...aka "Palīgā!!!"

Galerija
Johnnie ToJohnnie ToJohnnie ToJohnnie To
Johnnie ToJohnnie ToJohnnie ToJohnnie To
Johnnie To
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2022. gada
29. janvāris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Ong Bak 3 (Taizeme)
Iesakām:
Oldboy (Koreja)
Oldboy
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā