Dong-kun Jang
장동건

Dong-Kun JangKorejaDzimšanas datums: 07.03.1972
Dzimšanas vieta: Yongsangu, Seula, Dienvidkoreja
Pazīst arī kā: Dong-Gun Jang, Jang Dong-geon, 張東健
Lomas: Aktieris (7)

Biogrāfija

Jang Dong-kun ir Dienvidkorejas aktieris, kurš dzimis 1972. gada 7. maijā Yongsangu rajonā Seulā. Jang nebija vienīgais bērns ģimenē, viņam ir arī trīs gadus jaunāks brālis.

Mācījies dažādās prestižās izglītības iestādēs, sākot ar Dok-San pamatskolu, turpinot ar Moon-Il skolu un beidzot ar Han-Gook Mākslas skolu, kurā viņš studēja aktiermākslu...

Diemžēl aktieris pameta studijas Han-Gook Mākslas skolā jau trešajā studiju gadā, jo viņš nevarēja apvienot mācības ar uzņemšanos filmās... Jāmin, ka aktiera karjeru Jang aizsāka 1992. gadā.

Savu aktiera debiju Jang piedzīvoja MBC televīzijas seriālā "Our Heaven", pēc kuras aktieris ātri vien ieguva vēl vienu lomu MBC seriālā "Iljimae".

Savu pirmo nopietno karjeras atspērienu Jang paveica 1994. gadā uzņemoties seriālā "Last Match, The". Pēc lomas šajā darbā, aktiera popularitāte sāka pieaugt.

1996. gadā seko loma MBC spriedzes seriālā "Icing", bet 1997. gads aktiera karjerā bija diezgan ražīgs, jo, pirmkārt, jau tiek iegūtas lomas tādos MBC seriālos, kā "Medical Brothers", "Myth Of A Hero", "Model" un, otrkārt, aktieris debitē uz lielā ekrāna uzņemoties Kwang-hoon Lee filmā "Repechage".

Par lomu "Repechage" Jang saņem "Labākā Jaunā Aktiera" titulu 1997. gada Blue Dragon Balvu pasniegšanas ceremonijā. Tajā pat gadā Jang uzņemas filmā "Holiday In Seoul", kurā atveido taksistu.

1998. gadā seko lomas MBC seriālos "Love", "Ready! Go!" un neliela loma Tae-gyun Kim romantiskajā drāmā "First Kiss".

1999. gads atkal iesākas ar pāris lomām – SBS seriālā "Ghost" un MBC seriālā "Springtime", bet gada nogalē seko divas nopietnākas lomas lielfilmās "Love Wind Love Song" un, protams, loma Myung-se Lee filmā "Nowhere To Hide".

Par darbu "Nowhere To Hide" Jang iegūst 1999. gada Blue Dragon balvu nominācijā "Labākais Otrā Plāna Aktieris". Tieši pēc lomas "Nowhere To Hide" kritiķi atzina Jang kā nopietnu aktieri - iepriekš valdīja uzskats, ka Jang ir tikai smuka seja, ko izmanto lētos seriālos.

2000. gadā aktieris uzņemas populārajā MBC seriālā "All About Eve", kurš iegūst plašu skatītāju klāstu visā Āzijā un pat Ziemeļamerikā. Tajā pat gadā aktieris uzņemas Yong-sik Yu filmā "Anarchists", kurā atveido Krievijas izcelsmes teroristu.

2001. gadā pienāk Jang zvaigžņu brīdis, jo viņš uzņemas Kyung-Taek Kwak šedevrā "Friend", kura kļūst par to laiku Korejas visvairāk skatītāko filmu – "Friend" iekasēja apmēram 44 miljonus ASV dolāru.

Par lomu šajā filmā aktieris iegūst 46. Asia-Pacific Internacionālā Filmu Festivāla balvu nominācijā "Labākais Otrā Plāna Aktieris".

2002. gadā seko vēl viena loma lielbudžeta filmā "2009: Lost Memories", kurā Jang atveido Korejas izcelsmes policistu, kurš 2009. gadā uzsāk cīņu par savu nāciju. Lai iegūtu lomu "2009: Lost Memories" Jang nācās nedaudz apgūt Japāņu valodu...

Tajā pat gadā režisors Kim Ki-duk izvēlas altieri savam jaunajam projektam "Coast Guard", kurā Jang ir jāatveido krasta apsargs, kurš, pēc kāda traģiska atgadījuma, palēnām sajūk prātā.

Par lomu šajā darbā Jang tika nominēts vairākās nominācijās dažādos filmu festivālos, diemžēl neiegūstot apbalvojumus.

2004. gads pierādīja, ka Jang ir superzvaigzne, jo tieši viņš tika izvirzīts galvenajai lomai Je-gyu Kang kasu grāvējā "Taegukgi". Šī filma ātri vien pārsita vairākus Korejas kino rekordus un kļuva populāra arī aiz Korejas robežām. Tieši šī loma atnesa aktierim titulu "Labākais Aktieris", kurš tika piešķirts Blue Dragon Apbalvošanas ceremonijas laikā.

Aktiera profesionālisms un mērķtiecība, kā arī, protams, slava sekoja par galvenajiem kritērijiem, kāpēc 2005. gadā Jang tika izvēlēts par galveno lomu atveidotāju tādās lielfilmās, kā Kaige Chen "Promise" un Kyung-Taek Kwak nesen iznākušajā "Typhoon".

Bet aktieris ne tika darbojas kino jomā, viņš arī dzied, patiesībā Jang ir izdevis veselus četrus albūmus: "Dong-Kun Jang" (1993), "Friendship: Dong-Kun Jang Chul Jun" (1994), "Fly" (1995) un " Bon-Seung & Dong-Kun" (1998).

Aktiera iesauka ir govs - šādu iesauku viņam iedevuši draugi, pateicoties aktiera lielajām acīm, bet brīvajā laikā Jang labprāt mielojas ar nūdelēm, spēlē basketbolu un nodarbojas ar motosportu.

Katrā ziņā Dong-Kun Jang ir pierādījis, ka ir viens no vadošajiem un pieprasītākajiem Korejas kino aktieriem, tātad ceram nākotnē viņu redzēt vēl interesantākās lomās...

Rediģēta: 04.07.2006Dong-Kun Jang
Darbu Saraksts

Aktieris

1. Typhoon (2005)
...aka "Taifūns"
2. Taegukgi (2004)
...aka "Taegukgi"
3. Coast Guard (2002)
...aka "Krasta Apsargs"
4. 2009 Lost Memories (2002)
...aka "2009 Zaudētās Atmiņas"
5. Friend (2001)
...aka "Draugs"
6. Anarchists (2000)
...aka "Anarhisti"
7. Nowhere To Hide (1999)
...aka "Nekur Nenoslēpties"

Galerija
Dong-kun JangDong-kun JangDong-kun JangDong-kun Jang
Dong-kun JangDong-kun JangDong-kun JangDong-kun Jang
Dong-kun JangDong-kun JangDong-kun JangDong-kun Jang
Dong-kun JangDong-kun JangDong-kun Jang
Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2021. gada
04. decembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Blue Spring (Japāna)
Blue Spring
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]
Atpakaļ

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā