Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah
ゴジラ対ヘドラ (Gojira tai Hedora) (Godzilla Pret Hedoru)
Plakāts: Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah Valsts: Japāna
Gads: 1971
Žanrs: Kaidžu
Filmas garums: 96 minūtes
Valoda: Japāņu
Iznākšanas datums: 24.07.1971.
Pievienota: 18.10.2008.
Atslēgas vārdi: Panika / Pārdabiskums / Mutācija / Monstrs / Bezsakars

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Japāna pamazām kļūst aizvien piesārņotāka...

Kens ir mazs zēns, kuram ļoti patīk Godzilla, un kurš uzskata, ka Godzilla ir apkārtējās vides piesārņojuma ienaidnieks.

Viņš pavada laiku spēlējoties ar savām Godzillas mantiņām un bieži runājoties ar savu tēti – apkārtējās vides zinātnieku.

Sagami līcī mirst zivis un apkārt parādās melni plankumi. Izrādās šie plankumi ir minerāļu sakopojums, kas rodas no vides piesārņojuma.

Šie plankumi paliek aizvien lielāki un sāk gremdēt apkārtējos kuģus. Kā izrādās no šiem plankumiem veidojas milzīgs monstrs Hedora, kurš sāk baroties no apkārtējā piesārņojuma, un, ar savu toksiskumu un indīgo ķermeni, piesaka sevi kā nāvējošu biedu visai civilizācijai...

Japānu spēj glābt tikai Godzilla...

Komentārs

Patiesībā sākot runāt par šo filmu ir jāpavēsta viens vēsturisks fakts. Tomojuki Tanaka, kurš ir producējis lielāko daļu Godzillas filmu, laikā kad tika uzņemts šis darbs nokļuva slimnīcā. Viņš nepiedalījās šīs daļas izveidē, bet atgriežoties no slimnīcas, noskatoties „Godzilla Pret Hedoru”, viņš režisoram Jošimicu Banno pavēstīja, ka viņš ir izpostījis Godzillas filmu sēriju slavu un nekad vairs nedrīkstēs uzņemt filmas Toho studijā...

Filma tiešām ir pamatīgs kauna traips visā sērijā, tomēr Tanaka nesa atbildību kā filmas producents figurējot oficiālajos sarakstos.

Lai gan Banno uzrakstīja scenāriju filmas otrajai daļai, viņš netika pielaists pie teikšanas – vismaz tikmēr, kamēr dzīvoja Tanaka. Tagad klīst baumas, ka Banno tomēr varēs uzņemt Godzillas nākamo filmu, iespējams, „Godzilla: 3D to the MAX”. Dzīvosim redzēsim...

Bet kas tad tik štruntīgs ir šajā darbā? Principā viss... Banno idejas par vides piesārņojumu ir apsveicamas, tomēr realizācija ir visnotaļ šausmīga un neprofesionāla. Jāsaka, ka ja šajā filmā Godzilla karo pret milzu piesārņojuma traipu, kurš pie tam spēj transformēties, tad nerežisētajā turpinājumā Banno vēlējās cīnīties ar milzu jūras zvaigzni, vēlāk pamainot jūras zvaigzni pret otru Hedoru un cīņu Āfrikas krastos... Kā jau iepriekš teikts, Tanaka šo iespēju nedeva.

Nākamais filmas elements, kurš griež ausīs ir Ričiro Manabes veidotais muzikālais noformējums – vai esat padomājuši par tādu žanru kā psihodēliskais disko? Šeit kas tāds ir sastopams un galīgi nebaudāms.

Japāņu hipiji, ainas ar slēptiem acīmredzamiem zemtekstiem, pāris animētas ainas, kur Hedora veic savu ļaunumu, Hedoras lupatu kostīms, Godzillas pirmais lidojums izmantojot elpu kā reaktīvo dzinēju... domāju pietiks...

Pēc iznākšanas šī filma ātri vien iekļuva dažādos sliktāko filmu topos, piemēram, nominācijā „Visu laiku sliktākā Japānas monstru filma”.

Vienā vārdā pilnīgs bezsakars...

Redaktora Vērtējums
3 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah

Kadrs no filmas: Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah

Kadrs no filmas: Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah

Kadrs no filmas: Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah

Kadrs no filmas: Godzilla 11: Godzilla Vs. Hedorah
Yoshimitsu Banno
(Režisors)


Akira Yamauchi
(Aktieri)


Hiroyuki Kawase
(Aktieri)


Toshie Kimura
(Aktieri)


Gara Takatori
(Aktieri)


Toshio Shiba
(Aktieri)


Tomoyuki Tanaka
(Producenti)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2021. gada
18. oktobris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Tekken (Japāna)
Iesakām:
Bittersweet Life, A (Koreja)
Bittersweet Life, A
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā