War Of The Gargantuas
フランケンシュタインの怪獣 サンダ対ガイラ (Furankenshutain no Kaiju: Sanda tai Gaira) (Milžu Karš)
Plakāts: War Of The Gargantuas Valsts: Japāna
Gads: 1966
Žanrs: Kaidžu
Filmas garums: 88 minūtes
Valoda: Japāņu / Angļu
Iznākšanas datums: 25.03.1968.
Pievienota: 23.02.2008.
Atslēgas vārdi: Panika / Konkurence / Pārdabiskums / Monstrs / Zinātnieks

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Kādam mazam zvejnieku kuģītim uzbrūk milzīgs astoņkājis, bet tajā pat laikā nez no kurienes uzrodas milzīgs humanoīda formas monstrs - „zaļais milzis” – Gaira. Astoņkājis nozūd, bet Gaira noslīcina mazo kuģīti.

Pēc kāda laika dakteris Pauls Stjuarts (Russ Tamblyn), viņa asistente Akemi (Kumi Mizuno) un kāds Japānas zinātnieks (Kenji Sahara) saņem zvanu no Japānas krasta apsardzes. Šī vienība vēlas runāt ar zinātniekiem par gigantiskajiem monstriem, kas acīmredzot ir viņu galvenais pētījumu virziens.

Zinātnieki uzsāk izmeklēšanu. Ir pamats aizdomām, ka ļaundaris ir milzis, kurš pirms pieciem gadiem izkļuvis no šo zinātnieku laborotorijas. Tomēr pastāv daļējas nesaskaņas, jo laborotorijas milzis bija sauszemes iemītnieks, bet kā liecina pierādījumi, tad šis ir ūdenī mītošs radījums.

Tāpat Paula komanda ir nesaprašanā, jo laborotorijas milzis bija ļoti mierīgs un neagresīvs. Kā vēlāk noskaidrojas, Japānā plosās divi milži, Gaira un Sanda, attiecīgi ļaunais un labais...

Komentārs

Principā sākotnēji domats kā tupinājums 1965. gadā uzņemtajam Frankinšteinam Pret Baragonu, tomēr laika gaitā jebkura pēctecība tika nojaukta.

Iširo Honda. Kārtējais kaidžu gabals un kārtējo reizi kaidžu filmu tēvs ir pie stūres. Un kas tad mums tiek piedāvāts šoreiz?

Sāksim ar modelīšiem, kuri atstrādāti... nu forši - iedomājieties plastmasas džipiņos pat sēž plastmasas cilvēciņi – nu kas var būt labāks par to? Šāda veida konstrukcijas netiek žēlotas.

Vai pastāv sakarība starp „Frankinšteins Pret Baragonu” un šo filmu? Sanda ir Frankinšteins! Vai tad tas nav redzams? Godīgi sakot nē un šis nu neizskatās pēc sīkvela, tā kā nav par ko satraukties, filmu var skatīties neatkarīgi no tā vai redzēta iepriekšējā. Iespējams kārtējais mārketinga triks, kaut kādā veidā velkot paralēles ar iepriekšējā gada panākumus guvušo monstru filmu.

Bet nevajag iedziļināties „pēctecības” jautājumos. Kā Frankinšteins izdzīvoja – kā radās otrs? Nav loģisku skaidrojumu...

Lieta, kas principā ne sevišķi patīk ir tā, ka tajos gados bija laikam „stilīgi” Japānas filmās rekrutēt kādu Holivudas aktieri. Iespējams tas tika darīts reklāmas un filmas popularitātes nolūkos, bet amerikānis, kurš tekoši runā Japāņu valodā... hmm... Runa iet par Rasu Tamblinu (Russ Tamblyn).

No faktu viedokļa vēl var pavēstīt, ka oriģinālajā versijā tika plānots savādāks filmas nobeigums, attiecīgi lava pārņemtu Tokiju, iznīcinot abu monstru šūnas.

Kopumā var teikt, ka nekas īpašs šajā filmā nav redzams – muļķīgi sižeta pavērsieni un vēl muļķīgāka paskata monstri ar supersmieklīgiem (tracinošiem) skaņu efektiem.

Redaktora Vērtējums
4 no 10 ballēm
Kadrs no filmas: War Of The Gargantuas

Kadrs no filmas: War Of The Gargantuas

Kadrs no filmas: War Of The Gargantuas

Kadrs no filmas: War Of The Gargantuas

Kadrs no filmas: War Of The Gargantuas
Ishiro Honda
(Režisors)


Kenji Sahara
(Aktieri)


Kumi Mizuno
(Aktieri)


Russ Tamblyn
(Aktieri)


Nobuo Nakamura
(Aktieri)


Hisaya Ito
(Aktieri)


Jun Tazaki
(Aktieri)


Tomoyuki Tanaka
(Producenti)
Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2021. gada
18. oktobris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Ong Bak 3 (Taizeme)
Iesakām:
Azumi (Japāna)
Azumi
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā