Swallowtail Butterfly
スワロウテイル (Suwarōtēru) (Dižtaurenis)
Plakāts: Swallowtail Butterfly Valsts: Japāna
Gads: 1996
Žanrs: Drāma / Spriedzes Filma / Fantāzija
Filmas garums: 148 minūtes
Valoda: Japāņu / Ķīniešu (Mandarīnu) / Angļu
Iznākšanas datums: 14.09.1996.
Pievienota: 10.04.2007.
Atslēgas vārdi: Traģēdija / Draudzība / Vardarbība / Banda / Nāve / Bārenis / Nauda / Prostitūta / Narkotikas / Šaujamierocis

Skatītāju Vērtējums:


Stāsts

Notikumi risinās alternatīvajā Japānā, Tokijas ielās, kuras pieblīvētas ar bagātību meklējošiem imigrantiem no visas Pasaules.

Sešpadsmitgadīgā Ageha (Ayumi Ito) ir meitene, kura nesen zaudējusi savu māti. Viņa tiek nodota no vienas personas citai, kamēr nonāk pie prostitūtas Gliko (Glico – Chara). Gliko apžēlojas par meiteni, un ņem viņu savā uzraudzībā.

Kopā ar Gliko, Ageha iepazīstas ar vairākiem jauniem cilvēkiem, kuri mīt Tokijas pamestajos kvartālos, jeb Jēnu pilsētā. "Jēnu pilsētnieki" dzīvo savu dzīvi, sapņodami par to kopējo mērķi – bagātību – jēnām...

Kādas nejaušas sakritības dēļ, šiem cilvēkiem tiek dota iespēja realizēt savu sapni, tomēr, tas saistās arī ar pamatīgu daudzumu jaunu nepatikšanu, kurās tiek ierautas arī Gliko un Ageha.

Komentārs

"Reiz sen senos laikos, kad jēnas bija pasaules lielākais spēks, pilsēta tika pārblīvēta ar imigrantiem, gandrīz kā zelta drudža laikā. Viņi nāca, lai meklētu jēnas. Imigranti šo vietu sauca par Jēnu pilsētu. Japāņi ienīda šo nosaukumu. Šos imigrantus viņi uzskatīja par atkritējiem, un tie tika dēvēti par "Jēnu pilsētniekiem"... Ja viņi cītīgi strādāja, tie nopelnīja pilnas kabatas ar jēnām, atgriezās mājās, un kļuva par bagātiem cilvēkiem. Tas skan kā pasaka, bet tā bija jēnu paradīze, "Jēnu pilēta". Šis ir stāsts par jēnu pilsētniekiem Jēnu pilsētā..."

Ar šādiem vārdiem sākās Japānas savdabīgā kino režisora Šundži Ivai (Shunji Iwai) nākamā filma, pēc 1995. gada meistardarba "Love Letter". Aptverot plašu spektru kino tēmas, tai skaitā aizskarot esamību, dzīves meklējumus un sociālo reālismu, filma pārsteidz ne mazums skatītājus.

Galvenokārt darbs sajūsmina ar savu dažādību, gan varoņu ziņā, gan uzņemšanas stilā, gan arī kopējā noskaņā. Iedomājaties vienkopus Ķīniešu prostitūtu, šķīstu bāreni, daiļrunātāju blēdi (Hiroshi Mikami), brīvmākslinieku – Irānieti, bokseri no Amerikas, un vairākus citus dīvaiņus. Lai gan tas skan tik atšķirīgi, režisors tos spēj integrēt vienā kopējā ģimenē, lieliski sabalansējot to raksturu īpašības ar notikumiem.

Par uzņemšanas stilu, jāpiemin, ka filma veidota lietojot tikai vienkāršās rokas kameras. Ivai rada reālas problēmu aizskarošas fantāziju pilnas nākotnes ainas. Tās liekas netīras, tumšas, un mazliet atbaidošas, tomēr tajā pat laikā pievilcīgas ar savu patiesumu.

Skatītājam tiek dota iespēja palūkoties kultūru blenderī, kur vairākas lietas tiek samaltas, nojaucot mums tik ierastās ikdienas robežas. Filmā nepārtraukti tiek lietotas trīs valodas – angļu, ķīniešu un japāņu. Daži varoņi šīs valodas pat izmanto, lai sastādītu vienu teikumu. Tas viss spēj mulsināt skatītāju, bet liekas, ka pat tagad ir vairākas vietas pasaulē, kur tā ir ikdiena.

Par kopējo noskaņu darbā ir atbildīgas vairākas personas. Gan galvenās lomas atveidotāja Čara, kura filmā izpilda vairākas kompozīcijas, gan kinematogrāfs Noboru Šinoda, kurš izmanto patumšo apgaismojumu un rokas kameru īpašības, lai radītu savdabību, gan arī pats režisors, kurš kā jau vienmēr savu darbu koncentrē uz varoņiem, nevis stāsta pilnību.

Lai gan neperfekta, filma viennozīmīgi ir atzīstama par meistardarbu, kurš pat iekļauts Japānas kino mākslas skolu repertuārā, kā viens no kino paraugiem. Tāpat filma ieguvusi vairākus apbalvojumus, arī 1997. gada Japānas Akadēmijas Balvu, kā vispopulārākā filma.

Negribas pārslavēt, un nevajag pirms skatīšanās pārāk sacerēties, tomēr piedzīvojums garantēts. Manā skatījumā, kino no augstajiem plauktiem...

Redaktora Vērtējums
9 no 10 ballēm

Japānas Apbalvojums

Kadrs no filmas: Swallowtail Butterfly

Kadrs no filmas: Swallowtail Butterfly

Kadrs no filmas: Swallowtail Butterfly

Kadrs no filmas: Swallowtail Butterfly

Kadrs no filmas: Swallowtail Butterfly
Shunji Iwai
(Režisors)Shunji Iwai
(Scenārija Autors)Ayumi Ito
(Aktieri)


Chara
(Aktieri)


Hiroshi Mikami
(Aktieri)


Atsuro Watabe
(Aktieri)


Yosuke Eguchi
(Aktieri)


Andy Chi-On Hui
(Aktieri)


Nene Otsuka
(Aktieri)


Tadanobu Asano
(Aktieri)Tetsu Watanabe
(Aktieri)


Tomoko Yamaguchi
(Aktieri)Komentāri Atpakaļ

Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2020. gada
22. septembris

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Fire Of Conscience (Ķīna)
Iesakām:
Nine Souls (Japāna)
Nine Souls
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā