AMDB Ziņu Arhīvs

<< Uz sadaļu "Arhīvs"


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /usr/home/amdb/domains/amdb.lv/public_html/zinas/inc/functions.inc.php on line 21

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /usr/home/amdb/domains/amdb.lv/public_html/zinas/show_archives.php on line 19
AMDB Vārdnīca Atgriežas
VārdnīcaTā kā ar AMDB v2.0 parādīšanos vairākas sadaļas palika tā arī neatjaunotas, tad palēnām norit darbs pie to restaurēšanas un pārnešanas uz jauno dzinēju.

Pašlaik atdzimusi ir vārdnīcas sadaļa, kuru tuvākajā laikā plānots papildināt ar vairākiem terminiem un vārdiem, kuri, savukārt, varētu interesēt mūsu lasītājus.

Sadaļa meklējama zem lielās sadaļas "Industrija".

http://www.amdb.lv/vardnica.php?ps=all
31.01.2007. - Gatis
DB Pievienota "Scenes By The Sea: Takeshi Kitano"
DB Pievienota:
Scenes By The Sea: Takeshi Kitano
"Scenes By The Sea: Takeshi Kitano"

Foruma Diskusija
27.01.2007. - Gatis

DB Pievienota "Myth, The"
DB Pievienota:
Myth, The
"Myth, The"

Foruma Diskusija
27.01.2007. - Gatis

Bundzinieki no Japānas Yamato Drummers atkal Rīgā!
26.februārī Rīgas Kongresu namā uzstāsies atraktīvo un enerģijas pilno bundzinieku grupa no Japānas Yamato Drummers!

Bundzinieku grupa dibināta pirms 14 gadiem Japānā, Narā, „Yamato zemē”, kas tiek uzskatīta par visas Japānas kultūras šūpuli. Šo gadu laikā grupa sniegusi 1500 priekšnesumu visā pasaulē vairāk kā miljonam sajūsminātu skatītāju, tai skaitā pirms nepilniem trim gadiem viesojusies arī Rīgā, kur baudījusi nedalītu publikas uzmanību divos neaizmirstamos koncertos.

Yamato bundzinieki uzstājas, izmantojot vairākus desmitus dažādu izmēru, tembru un skaņu tradicionālo Japānas Wadaiko bungu (piemēram, vienas no tām – odaiko – ir izgatavotas no milzīga 400 gadus veca koka).

Paši grupas dalībnieki stāsta: „Savu neparasto instrumentu spēlē, kas aizrauj skatītāju sirdis visā pasaulē, mēs pilnībā ieliekam it visu dvēseli, un mūsu bungu sitieni, gluži tāpat kā sirdspuksti, skan vienā ritmā ar visas dzīves un dzīvības pulsu!”

Yamato bundzinieku priekšnesums sniedz patiesi neaizmirstamas izjūtas, koncerta laikā skatītāju ieskaujot visdažādāko skaņu mozaīkā, kas rezonē no krītoša lietus maigajiem piesitieniem līdz elpu aizraujošām sajūsmas eksplozijām. Neparasti un skaisti...

Biļešu cena Ls 12.00- 30.00 Biļešu Servisa kasēs.
RĪGAS KONGRESU NAMS: 19:00-21:00

makroconcert.com

27.01.2007. - Gatis
2006. Gada Jūlija Aktieris: Shido Nakamura
Shido Nakamura Palēnām ķeram nokavēto. Vortāla datu bāzei pievienots aktiera Šido Nakamura profils.

http://www.amdb.lv/persona.php?id=p001435
24.01.2007. - Gatis
DB Pievienota "Kandagawa Wars"
DB Pievienota:
Kandagawa Wars
"Kandagawa Wars"

Foruma Diskusija
21.01.2007. - Gatis

"Freesia – Bullet over Tears" Pirmizrāde Roterdamā
Janvāra nogalē, Roterdamā norisināsies 36. Internacionālais filmu festivāls, kurš šogad vairākiem Āzijas filmu mīļotājiem sagādās patīkamu pārsteigumu.

29. janvārī šā festivāla ietvaros notiks pirmizrāde Kazujoši Kumakiri (Kazuyoshi Kumakiri) veidotai filmai "Freesia – Bullet over Tears" (Pirmizrāde Japānā 3. februārī).

Šo darbu adoptējis Takashi Ujita, un tas balstās uz visnotaļ populāro Jiro Matsumoto mangu "Furijia". Galvenajās lomās varēsim redzēt Tetsuji Tamayama, Hidetoshi Nishijima, Tsugumi, Masaki Miura, Tasuku Emoto un Pistol Takehara.

Darbība risinās nākotnē – Japānā, kurā cietušajiem ir tiesības nolīgt pasūtījuma slepkavas, lai atmaksātu par savu pāridarījumu. Šāds slepkava ir filmas galvenais varonis Hiroshi, kurš kādas traumas rezultātā kļuvis bezjūtīgs un cietsirdīgs.

Ideja tam ir ņemta no vēsturiskiem faktiem, kad Edo laikmetā, Japānā, cietušie drīkstēja nolīgt slepkavas, lai tie atmaksā par nodarītajām sāpēm.

Kumakiri iepriekš veidojis tādus darbus, kā "Green Mind, Metal Bats", "The Volatile Woman", un "The Ravaged House: Zoroku's Disease".

Pašlaik varam aplūkot filmas reklāmas rullīti:
Reklāmas rullītis. (Lejuplādējams, QuickTime, 9.8MB)

Un Officiālo mājas lapu www.freesia-movie.com
20.01.2007. - Gatis
DB Pievienota "Drink Drank Drunk"
DB Pievienota:
Drink Drank Drunk
"Drink Drank Drunk"

Foruma Diskusija
20.01.2007. - Gatis

Kankuro Kudo piedāvā "Maiko Haaan!"
Japānā dzīvo tāds scenāriju autors Kankuro Kudo, kura vārds neizskan plašumos, tomēr viņa sarakstīto scenāriju realizācijas, bez šaubām, vairāki no mums ir noskatījušies.

Viņš tos rakstījis tādām filmām kā "Zebraman" un "Ping Pong". Nu ir pienācis laiks jaunam darbam – "Maiko Haaan!"

Pēc reklāmas rullīša un preses pirmajiem minējumiem, var secināt, ka filma būs no sērijas "Kamikaze Girls" un "Survive Style 5+". Tie, kas ir redzējuši kaut vienu no šiem darbiem, droši vien nojauš kas sagaidāms...

Pie stūres stāsta realizācijai sēdies Nobuo Mizuta, bet galvenajās lomās redzēsim tādas zvaigznes kā Kou Shibasaki, Shinichi Tsutsumi un Sadao Abe.

Atliek vien gaidīt gada otro pusi, kad šis kolorītais brīnums izies pasaulē...

Pašlaik varam aplūkot filmas pirmo reklāmas rullīti:
Reklāmas rullītis. (Lejuplādējams, Windows Media Video, 1.37MB)

Un Officiālo mājas lapu www.maikohaaaan.com
16.01.2007. - Gatis
"Sadaļa Valstis" - pirmais solis
Nedaudz pastrādāju, un tika izveidots konceptuāls atvērums sadaļai "Valstis". Cerams, ka turpmākās idejas ar šo sadaļu sekmīgi realizēsies.

http://www.amdb.lv/valstis.php
16.01.2007. - Gatis
Karalis Naresuan – potenciāli grandiozākā Taizemes filma
Ir dzirdēts, ka Taizeme tā palēnām virzās augšup kino attīstības jomā, un šad tad sāk pat satraukt tuvos kaimiņus Honkongu.

Pāris gadus atpakaļ Taizemieši uzņēma darbu "The Legend Of Suryiothai", kurš izcēlās ar savu garumu (laika izteiksmē bija vairākas versijas, kur viena no tām aptuveni 5h gara) un, Taizemes apstākļiem, milzīgo budžetu.

Ir pienācis laiks citam episkam stāstam – "Karalis Naresuan" grasās izgriezt pogas rekordistam, un ir gatavs kļūt par visu laiku dārgāko Taizemes darbu.

Pašlaik režisors Chatrichalerm Yukol ziņo par to, ka filma būs triloģija.

Pirmā filma stāstīs par 16. gadsimtā dzimušā karaļa bērnību, darbība risināsies Burmā. Otrais darbs vairāk tiks orientēts uz karaļa varenajām kara gaitām, bet noslēdzošā filma attēlos vēsturē iegājušo vareno ziloņu cīņu starp Naresuan un Phra Maha.

Ražotājkompānija Sahamongkol Film, pirmo filmu grasās laist klajā jau 18. janvārī. Otrā daļa sekos 1. februārī, bet trešā filma pagaidām vēl ir veidošanas stadijā un to plānots izlaist 2007. gada otrajā pusē.

Pašlaik varam aplūkot filmas reklāmas rullīti:
Reklāmas rullītis. (Lejuplādējams, Quick Time, 19MB)

Un Officiālo mājas lapu www.kingnaresuanmovie.com

Vēl tik var piebilst, ka reklāmas rullītis izskatās pietiekami iespaidīgi, lai filmu paturētu atmiņā.
14.01.2007. - Gatis
DB Pievienota "Beautiful Days" (TV)
DB Pievienota:
Beautiful Days
"Beautiful Days"

Foruma Diskusija
14.01.2007. - Gatis

Jaunumi par Nago Naoki filmu "Argentine Hag"
Japānā ir tāda kompānija "Grasshoppa!", kura izlaiž visnotaļ amizantus darbus.

Iespējams daži ir dzirdējuši vai varbūt pat redzējuši, filmas "Funky Forest" vai "Taste Of Tea".

Pašlaik šīs jancīgās kompānijas jaunākais veikums ir Nago Naoki režisētā "Argentine Hag". Filmā vienu no galvenajām lomām atveido Koji Yakusho, kurš nesen bija redzams darbā "Memories Of A Geisha".

Katrā ziņā, ieskatoties kompānijas izlaisto darbu vēsturē, varētu secināt, ka "Argentine Hag" būs ieturēts iepriekš izlaisto darbu gaumē – smalks, jocīgs, intelektuāls un aizkustinošs.

Pašlaik varam aplūkot filmas reklāmas rullīti:
Reklāmas rullītis. (Lejuplādējams, Quick Time)

Un Officiālo mājas lapu www.arubaba.com
13.01.2007. - Gatis
DB Pievienota "Real Fiction"
DB Pievienota:
Real Fiction
"Real Fiction"

Foruma Diskusija
12.01.2007. - Gatis

Song Kang Ho uzņemsies jaunajā Chan-Wook Park vampīrfilmā
Iespējams daudzi vēl nezina, ka slavenā "Oldboy" režisora nākamais darbs būs, jau 2004. gadā paziņotais "projekts par vampīriem".

Korean Times ir paziņojis, ka šī filma sauksies "Bat" jeb "Sikspārnis", tomēr presē parādās arī otrs nosaukums "Ļaunā Dzīve" (Evil Life).

Kā jau parasti, tad režisors visu tur zem pūra līdz pēdējam brīdim, tāpēc nekas daudz par šo projektu vēl nav zināms. Tomēr Korejas prese ir izrakusi šo to.

Ir kļuvis zināms, ka filmā uzņemsies aktieris Song Kang Ho, kurš īpaši palicis atmiņā pēc darbiem "Memories Of Murder" un "The Host". Klīst baumas, ka viņš filmā atveidos inficētu priesteri, kurš kļūst par vampīru.

Katrā ziņā, ir skaidrs, ka aktīvs darbs pie filmas ir sācies, un tuvākajā laikā gaidāma vairāk jauna informācija par darba attīstību.
12.01.2007. - Gatis
DB Pievienota "Enter The Dragon"
DB Pievienota:
Enter The Dragon
"Enter The Dragon"

Foruma Diskusija
12.01.2007. - Gatis

AMDB Gada Balvu Pasniegšana 2006
AMDBKā jau katru gadu, jau trešo reizi, norisinājās AMDB kino vortāla "Gada Balvu" sadale, kur šogad lasītāji varēja balsot nominācijās: "Gada Labākā Filma", "Gada Sliktākā Filma", "Gada Filmu Valsts" un "Gada Labākā Animācijas Filma".

Tātad uzvarētāji:

"2006. Gada Labākā Filma":

"Time" (Laiks), režisors Kim Ki-duk
http://www.amdb.lv/filma.php?id=f000376

"2006. Gada Sliktākā Filma":

"Bewitching Attraction" (Apburošā Pievilcība), režisors Ha Lee.
http://www.amdb.lv/filma.php?id=f000038

"2006. Gada Kino Valsts"

Ķīna un Koreja"2006. Gada Labākā Animācijas Filma"

"Aachi And Ssipak" (Ači un Sipaks), režisors Jo Beom-Jin
12.01.2007. - Gatis
DB Pievienota "Fearless"
DB Pievienota:
Fearless
"Fearless"

Foruma Diskusija
11.01.2007. - Gatis

Augšāmcelta sadaļa "Raksti"
AMDBNedaudz uzprišināta un sakārota, ir augšāmcelta sadaļa "Raksti". Ar mierīgu prātu var doties un izklikšķināties. Būsim pateicīgi, ja ziņosiet par atrastajām kļūdām.

http://www.amdb.lv/raksti.php
11.01.2007. - Gatis
Atgriežamies - AMDB v2.0
AMDBKā jau vairums, iespējams, nojauta, jeb zināja, tad amdb.lv veidotāji (pārsvarā es un LaughnGMan) pēdējos mēnešus (podpoļna) darbojās pie vortāla otrās versijas izstrādes.

Doma par to radās jau diezgan sen, jo vortāla tehniskā puse šur tur bija ierūsējusi, un turpmākajai attīstībai vajadzēja izvēlēties ko nedaudz ērtāku un perspektīvāku.

Iespējams, no vizuālā viedokļa krasas izmaiņas nav pamanāmas, tomēr viss vortāla kodols ir pārrakstīts ieviešot dinamiku, lietojot programmēšanas valodas un izveidojot datu bāzi.

Esam pusceļā, datu bāzes kodols izveidots, filmas un aktieris ievadīti un lietojums uzrakstīts, tā kā var mesties tādā kā beta testēšanā.

Ar laiku tiks atjaunotas arī pārējās sadaļas un ieviestas jaunas, kas pagaidām ir izstrādes procesā. Bet ja uzskaita galvenās izmaiņas, kas tika ieviestas, no lietotāju viedokļa, tad:

- Pievienoti personu attēli, pie konkrētām filmām

- Ieviestas jaunas personu kategorijas: pagaidām papildus režisoriem un aktieriem, var redzēt arī scenāriju autorus un komponistus

- Ieviesta "atslēgu" sistēma – katra filma tiek papildus aprakstīta ar atslēgvārdiem, pēc kuriem arī var organizēt atlasi.

- Ieviestas arī citas atlases, piemēram, pēc žanriem.

- Ieviesta jauna baneru maiņas sistēmiņa.

- Vairāk ejam uz latviskošanu, vairākas lietas latviskotas, tai skaitā arī pievienots filmas latviskais nosaukums (brīžiem ar muļķīgu skanējumu, brīžiem netulkojams – ar laiku pielabojams)

- Tāpat ieviesta plakātu apskate, attiecīgi, katrai filmai ir pievienots lielāks plakāts. (Tas patiešām prasīja ne mazums piepūļu, jo plakātu ieguve ir diezgan sarežģīts process. Par lielu daļu plakātiem jāsaka paldies Arnim)

Tuvākajā laikā papildiespējas ieviesīsim diezgan regulāri.

Lietojam, kritizējam, slavējam, utt.

PS. Pagaidām vortālā nedarbojas meklēšanas dzinējs.
09.01.2007. - Gatis
Japānas 2006 Gada Kino Tops
Japānas vietējo filmu kino tops ar iegūto peļņu.

1. Tales from Earthsea (7.65 bil. yen / Toho + NTV)
2. Umizaru 2 - Test of Trust (7.1 bil. yen / Toho + FujiTV)
3. Suite Dreams (6.08 bil. yen) / Toho + FujiTV)
4. Death Note: The Last name (5.5 bil. yen / Warner + NTV)
5. Sinking of Japan (5.34 bil. yen / Toho + TBS)
6. Yamato (5.09 bil. yen / Toei + TV Asahi)
7. Pocket Monster (3.4 bil. yen / Toho + TV Tokyo)
8. Doraemon (3.28 bil. yen / Toho + TV Asahi)
9. Nada Soso (3.06 bil. yen / Toho + TBS)
10. Meitantei Konan (3.03 bil. yen / Toho + NTV)

cinemasie.com

08.01.2007. - Gatis
Japāņu Filmu Nedēļas, Kino K-Suns
"Japāņu filmu nedēļa"/日 本 映 画 祭

Atzīmējot Japānas un Latvijas diplomātisko attiecību atjaunošanas 15.gadadienu, no 2007.gada 9. līdz 15.janvārim Rīgā kinoteātrī "K.Suns" notiks Japānas vēstniecības Latvijā un "Kinogalerijas" ar Japānas fondu atbalstu organizētā "Japānas filmu nedēļa".

* 9.janvārī plkst.18.30 — "Čikamacu stāsts"/近松物語 ("A Story from Chikamatsu (The Crucified Lovers)"). 1954.gads. 102 minūtes. Režisors Kendži Midzoguči, lomās Kadzuo Hasegava, Kjoko Kagava u.c.

Filmā veikala kalpotāja uzticība un pieķeršanās un jaunas sievas atriebes alkas savam flirtējošajam vīram savijas pārpratumā, kas ved filmas varoņus bezizejā. Kad visas cerības ir zudušas, abi atzīstas mīlestībā viens otram. Filma tiek uzskatīta par Japānas kino klasiķa Kendži Midzoguči meistardarbu.

* 10.janvārī plkst.18.30 — "Divdesmit četras acis"/二十四の瞳 ("Twenty—Four Eyes"). 1954.gads. 155 minūtes. Režisors Kinošita Keisuke, lomās Hideko Takamine, Jumedži Cukioka u.c.

Ir 1928.gads. Hisako Oiši kļūst par skolotāju Šjodo salas pamatskolā. Reizē ar viņu skolas gaitas uzsāk 20 vietējā ciemata iedzīvotāju dēli un meitas. Filma ir stāsts par sirsnīgām attiecībām starp pamatskolas skolotāju un 12 skolēniem, un viņu acīm skatītajām pārmaiņām Japānas politikā un ekonomikā sākot no 20.gadsimta 20.gadiem līdz II pasaules kara beigām. Tas ir stāsts, kas ataino tā varoņu likteņa neizbēgamos pavērsienus.

* 11.janvārī plkst.18.30 — "Samuraju dumpis"/上意討ち-拝領妻始末- ("Samurai Rebellion"). 1967.gads. 128 minūtes. Režisors Masaki Kobajaši, lomās Toširo Mifune, Go Kato u.c.

Sasahara Isaburo ir Aidzu klana vasalis. Kādu dienu viņam tiek pavēlēts piekrist sava dēla precībām ar sava kunga bijušo konkubīni Iči. Sasahara piekāpjas klana prasībai un Iči kļūst par ideālu sievu Sasaharas dēlam. Iztaujāta par aiziešanas iemesliem, Iči izstāsta, ka ir dzemdējusi kungam dēlu, bet strīda rezultātā bijusi spiesta atstāt pili. Kad pēkšņi nomirst kunga vecākais dēls, Iči dēlam jākļūst par nākamo mantinieku. Iči tiek pavēlēts atgriezties pilī.

http://www.amdb.lv/filma.php?id=f000321* 12.janvārī plkst.18.30 — "Es piedzimu, bet..."/生まれてはみたけれど ("I was born, but..."). 1932.gads. 91 minūte. Režisors Jasudžiro Odzu, lomās Tacuo Saito, Hideo Sugavara u.c.

Filma ir stāsts par dzīvi, tās priekiem un bēdām. Tā ir dzīve, skatīta ar atklātajām divu brāļu acīm. Bērnu attieksme pret pieaugušo pasauli, pilnu ar kompromisiem un liekulību, ir nepiekāpīga. Zēni ir ārkārtīgi priecīgi, kad viņu tēvs nolemj pārcelties uz piepilsētu, kur būs vairāk plašuma. Brāļiem sākas jauna dzīve, kurā jāmācās sadzīvot ar neierastajiem apstākļiem un pamazām gūt noderīgu pieredzi.

* 13.janvārī plkst.18.30 — "Pēdējās krizantēmas"/残菊物語 ("Zangiku Monogatari"). 1939.gads. 142 minūtes. Režisors Kendži Midzoguči, lomās Šjotaro Hanajagi, Kakuko Mori u.c.

Onoe Kikunosuke, slavena aktiera pieņemtais dēls un izvēlētais pēctecis, savu aktiera panākumu iedvesmots, dzīvi vada bez rūpēm līdz brīdim, kad atklāj, ka patiesībā viņa prasme tiek slavēta tikai pazīstamā tēva dēļ. Vienīgi mazā brāļa aukle Toku atklāti runā ar Kikunosuke par viņa spējām. Jaunais aktieris iemīlas Toku, kura tiek atlaista no darba. Kikunosuke dodas prom no mājām, lai pats saviem spēkiem kļūtu par atzītu aktieri, un pēc kāda laika viņam pievienojas arī Toku.

* 14.janvārī plkst.18.30 — "Oju kundze"/お遊 さま ("Miss Oyu"). 1951.gads. 96 minūtes. Režisors Kendži Midzoguči, lomās Kinujo Tanaka, Nobuko Otova u.c.

Filma vēsta par traģisku mīlas trīsstūri. Jauns vīrietis iemīlas vecākā sievietē, kura pavada viņa iecerēto līgavu Šidzu uz neformālu satikšanos. Izrādās, ka tā ir Šidzu vecākā māsa Oju, atraitne, kurai gan nav atļauts precēties otrreiz mirušā vīra ģimenes konservatīvo uzskatu dēļ. Sākotnēji saderināšanās nenotiek, jo vīrietis cer apprecēties ar Oju. Vēlāk tomēr abi piekrīt laulībām, un Šidzu kļūt par vīrieša sievu, lai viņam būtu iespēja atrasties mīļotās Oju tuvumā.

* 15.janvārī plkst.18.30 — "Klusais duelis"/静かなる決闘 ("Quiet Duel"). 1949.gads. 95 minūtes. Režisors Akira Kurosava, lomās Toširo Mifune, Miki Sandžo u.c.

Ārsts Fudžisaki Kjodži operē ievainotu kareivi militārajā slimnīcā uz frontes līnijas un, cenšoties glābt vīrieti, operācijas laikā saskrambā pirkstu ar ķirurģisko nazi. Ievainotais pacients ir glābts, bet pāris nedēļas vēlāk Kjodži atklāj, ka vīrietim ir sifiliss, un ka arī viņš pats ir inficējies ar šo slimību dēļ mazās brūcītes pirkstā.

Biļetes var iegādāties kinoteātra "K.Suns" kasē Rīgā Elizabetes ielā 83/85, tel.7285411, mājas lapa internetā: www.kinogalerija.lv.

kinogalerija.lv

04.01.2007. - Gatis

<< Uz sadaļu "Arhīvs"


Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2019. gada
24. marts

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Legend Of Chen Zhen (Ķīna)
Iesakām:
Friend (Koreja)
Friend
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā