AMDB Ziņu Arhīvs

<< Uz sadaļu "Arhīvs"


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /usr/home/amdb/domains/amdb.lv/public_html/zinas/inc/functions.inc.php on line 21

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /usr/home/amdb/domains/amdb.lv/public_html/zinas/show_archives.php on line 19
"Nana 2" Filmēšanas Pakājē, Pimais Reklāmas Rullītis
Daudzi jau ir noskatījušies filmu "Nana", un vairums jau paredzēja, ka filmai tiks uzņemts turpinājums.

Jāsaka, ka pašlaik ir zināms tikai tas, ka filma tiks uzņemta un arī tas, ka tai jau ir iznācis pirmais reklāmas rullītis, kurš neko daudz neparāda. Atliek vien gaidīt jaunumus.

Oficiālā mājas lapa: http://www.nana2-movie.com

Reklāmas rullītis (Lejuplādējams, formāts Quick Time)
30.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Wasabi"
26.08.2006. - Gatis
2006. gada Fantasia filmu festivāla uzvarētāji
Fantasia Filmu festivāls nu jau kādu laiku atpakaļ ir noslēdzies. Bet kādas filmas tad ieguva godalgas 2006. gadā.

Balvas tika pasniegtas trīs lielās kategorijās.

Protams, mūs interesē Āzijas kino un tātad Āzijas kino izcīnītās balvas:

Žūrijas balvas:

Labākā filma:
STRANGE CIRCUS - Sion Sono (Japāna)

Labākā kinematogrāfija:
Ji-yong Kim - A BITTERSWEET LIFE (Dienvidkoreja)

Labākā aktrise:
Masumi Miyazaki - STANGE CIRCUS (Japāna)

Publikas balvas:

Labākās Āzijas filmas:

Zelts: GREAT YOKAI WAR – Takashi Miike (Japāna)
Sudrabs: A BITTERSWEET LIFE - Kim Ji-Woon (Dienvidkoreja)
Bronza: CITIZEN DOG - Wisit Sasanatieng (Taizeme)

Labākā Animācijas Filma:

Zelts: FULL METAL ALCHEMIST - Seiji Mizushima (Japāna)

Progresīvākā filma:

Zelts: FUNKY FOREST: THE FIRST CONTACT - Katsuhito Ishii, Hajime Ishimine & Shinichiro Miki (Japāna)
Sudrabs: CITIZEN DOG - Wisit Sasanatieng (Taizeme)
26.08.2006. - Gatis
Uzsākta "Rush Hour 3" uzņemšana
Beidzot Chris Tucker ar producentiem ir vienojies par darba samaksu un Parīzē ir uzsākta filmas "Rush Hour 3" uzņemšana.

Tā noritēs sešas nedēļas un uz ekrāniem, protams, varēsim redzēt arī Jackie Chan.

Režisora amatā sēdīsies iepriekšējās daļas režisors Brett Ratner.

Šoreiz abi policisti cīnīsies pret Ķīniešu triādēm. Filmas pirmizrāde plānota nākamgad.
26.08.2006. - Gatis
Ķīniešu filmas "Mulan" uzņemšana sāksies oktobrī
Režisors Stanley Tong ir paziņojis, ka viņa nākamās filmas "Mulan" uzņemšana sāksies šā gada oktobrī Ķīnā, Yunnan provincē.

Filmas budžets ir 200 miljoni juaņu un tās sižets balstīts uz tradicionālo Ķīnas stāstu par jaunu meiteni, kura pārtērpusies par vīrieti ieņem tēva vietu armijā.

1956. gadā ir izveidota iepriekšējā stāsta ekranizācija, un tāpat 1998. gadā Disney kompānija izveidoja multiplikācijas filmu.

Tong pagaidām neatklāj galvenās lomas atveidotājas vārdu, bet tikmēr Holivudas pagrīdē klīst baumas par ASV versiju.
26.08.2006. - Gatis
Wachowski brāļi veidos filmu pēc "Speed Racer" motīviem
Wachowski brāļi, kuri ir atbildīgi par mums zināmo "Matrix" triloģiju un nesen iznākušo "V For Vendetta", ir apņēmušies uzņemt filmu, kurai par pamatu ņemta Japānas anime "Speed Racer"

Pagaidām nav zināms vai stāsts tiks pārveidots, un tas, kādi aktieri uzņemsies filmā. Katrā ziņā vairums Āzijas filmu cienītāji šo filmu asociē ar populāro "Initial D".

Katrā ziņā iespējams gaidāms interesants kino…
26.08.2006. - Gatis
Maija Aktieris - Tae-hyun Cha
Tae-hyun Cha Tā kā balsojumā bija neizšķirts, tad datu bāzei pievienots 2006. gada maija mēnesī iebalsotais aktiera Tae-hyun Cha profils.

http://www.amdb.lv/actors/tae-hyuncha.php
26.08.2006. - Gatis
Pievienots Raksts "Melnais Pūķis"
"Melnais Pūķis" (Avots: Žurnāls "Apelsīns" 04/2006))

Ķīna ir milzīga valsts. Kamēr Pekinā ir auksti un krīt sniegs, Dienvidķīnas iedzīvotāji subtropu klimata apstākļos bauda Melnā pūķa tēju nesteidzoties. Mums nepierastā tēja savā daudzveidībā kopā ar speciāliem pagatavošanas piederumiem beidzot pieejama arī Rīgā, APSARA tējnīcās...

PS. Paldies Dacei par skenētajiem materiāliem.
25.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Hotel Hibiscus"
25.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Shadowless Sword"
25.08.2006. - Gatis
Stāsts Par Latvijas Tīmekļa Stāvokli Āzijas Resursu Jomā
Jau kādu laiku pētu Latvijas interneta resursus, meklējot lapas, portālus, vortālus, forumus, blogus un citus radījumus lietās, kas saistītas ar Āziju, tās kultūru, sadzīvi utt.

Nesen Sergejs, kurš kādreiz ar pāris rakstiem nedaudz piepalīdzēja AMDB uzrakstīja savā blogā (kino.journal.lv – izskatās jau pamiris) rakstu, kurš latviešu valodā sauktos "Zini Savējos". Es gribētu paturpināt šo tēmu, tāpēc šeit neliels kopsavilkums.

Tātad resursi par mums interesējošām Āzijas filmām: ja neskaita šo, tad vēl ir divas vietas, kurš šad tad tiek runāts par Āzijas filmām, viens ir Latvijas Anime Blogs (www.animeblog.lv) un otrs Filmu Forums (katls.be).

Latvijas Anime Blogs ir tāds kā brīvā režīma resurss, kur, tā vadītājs jurc, ik pa laikam liek informāciju kā jau noprotat, pārsvarā par anime jeb Japānas animāciju filmām un seriāliem. Tāpat šad tad pavīd kāds Japānas kultūras raksts.

Filmu Forumā – katls.be, tiek runāts pārsvarā par Holivudas un Pasaules kino, bet šad tad var redzēt arī kādu Āzijas filmu aprakstu.

Turpinot par anime, tad ir vēl viens resurss – forums www.otaku.lv, kurā diezgan aktīvi tiek spriest par un ap anime.

Par Japānas politiku, valodu un citām tēmām varam lasīt www.nihongo.lv, kurš pēdējā laikā diezgan lēni pildās, tomēr ceru, ka drīz piedzīvosim revolūciju.

Ir arī viens interneta veikals (www.anime.lv), kurā tiek pārdotas dažādas anime lietas. Neesmu tur iepircies, bet zinu, ka daži anime cienītāji tur šad tad kaut ko iegādājas.

Nu tad būtībā esmu lielākā vai mazākā mērā apskatījis resursus Latvijā, kas saistīti ar Āziju. Jāpiekrīt, ka tas ir gaužām neliels daudzums, un vairums no tiem runā par Japānu. Lai gan nihongo.lv grupa iesāka projektu www.chinese.lv, tomēr tā attīstība arī ir apstādināta.

Šo to vēl varam lasī latviešu vikipēdijā (lv.wikipedia.org) un dažās tūrisma aģentūru lapās, bet ar to arī viss apstājas. Protams, ka ir arī pāris raksti lielajos portālos, bet uzskatu, ka tas nav pietiekami.

Ko no tā var secināt? Iespējams latviešu tautai nav intereses par Āziju un tās valstīm. (negribētos ticēt) Iespējams, ka latviešu cilvēki ir diezgan laiski uz rakstīšanu? Iespējams, ka trūkst zināšanu interneta resursu izstrādē?

Nu tāda ir tā mūsu situāciju – uz pirkstiem skaitāma un mazliet padrūma. Tā kā saņemas cilvēki!
24.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Great Yokai War, The"
22.08.2006. - Gatis
Seppuku...
Sepukku jeb vēdera pārgriešana, ir pašnāvības veikšanas forma – rituāls Japānas sabiedrībā.

Angļu valodā bieži vien dzirdams ekvivalenta vārds hara-kiri (腹切り). Japānā termins "hara-kiri" netiek bieži lietots, jo tas uzskatāms par nepieņemamu un vulgāru.

Seppuku bija daļa no bušido (bushido) – samuraja (karotāju) kodeksa. Šo pašnāvības veidu lietoja, lai izvairītos no krišanas ienaidnieka gūstā, attiecīgi negoda un kauna.

Tomēr samurajiem seppuku varēja pavēlēt veikt arī augstākstāvošie lordi (daimyo).

http://www.amdb.lv/raksti/vardnica/seppuku.php
20.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Yokai Monsters III Along With Ghosts"
20.08.2006. - Gatis
"The Host" panākumi, sacēluši traci Holivudā...
Kā jau zinām, tad jaunā monstru filma "The Host", kuru režisējis Bong Joon-ho (attēlā) gāž vairākus rekordus un gūst panākumus...

Protams, šādas lietas notiek zem Holivudas deguna un nepārptotami, ka Holivuda sper savu jau visiem nojausto soli. Producenti cenšas nopirkt tiesības uz filmas jaunas ekranizācijas veidošanu.

Kāpēc jūs jautāsiet!? Protams, pamatojums ir vienkāršs – ASV iedzīvotājs nespēs pozitīvi uztvert oriģinālo filmu, jo tajā tiek parādītas vairākas kulturālas nianses, kuras nav saprotamas "Pasaules" skatītājam. (Monstru filma... bez komentāriem)

Pašlaik tiesības uz filmas ASV izlaišanu ir ieguvusi Magnolia Pictures un vairākas nopietnas Holivudas kompānijas uzsākušas cīņu par to, lai šo projektu iebīdītu savā paspārnē.

Nākamā skumjā ziņa ir tā, ka Holivudas producenti vēlas, lai šo jauno ekranizāciju veido pats Joon-ho, tādēļ uzsākta režisora vajāšana ar dažnedažādākajiem kontraktiem.

Cerams, ka režisors nepadosies kārdinājumam un paliks pie savām iecerēm tuvākajā laikā izveidot vienu mazbudžeta drāmu un liebudžeta projektu, kura scenārijs balstīties uz franču sci-fi komiksu "Le Transperceneige"
20.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Yokai Monsters II Spook Warfare"
20.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Yokai Monsters I 100 Monsters"
16.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Toy Reanimater"
16.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Galaxy Express 999"
15.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Nana"
14.08.2006. - Gatis
Filma "The Promise" saņem ekoloģisku sodu
Nepārprotami, ka režisors Chen Kaige vēlētos aizmirst par savu izgāšanos ar komerciālo daudzmiljonu darbu "The Promise", tomēr Ķīnas valdība nesen viņam atgādināja par to.

Ķīnas valsts iestādes vēlas piedzīt no filmas producentiem 90 000 juaņu (apm. 6525Ls) naudas sodu par kāda Himalajos atrodošā ezera ekoloģiskās struktūras sabojāšanu.

Izrādās, ka uzņemšanas laikā, ir tikuši iznīcināti vairāki ekoloģiski svarīgi punkti pie Bigu ezera, kurš atrodas pie Shangri-La, Yunnan provincē.

Tātad 35 miljonu vērtais darbs piedzīvoja ne tikai galīgu izgāšanos, bet arī iznīcinājis ezera apkārtni, izzāģējot kokus un nomīdot augus. Tāpat filmēšanas grupa izveidojusi mākslīgu ceļu un aiz sevis atstājusi vairākas filmēšanas vajadzībām uzslietas pusceltnes, tai skaitā 13 metrus augstu metāla karkasu.

Pašlaik pie ezera notiek sakopšanas darbi, bet filmas producentiem ir jāiesniedz Ķīnas valdībai projekts par to, kā viņi plānot atjaunot nodarīto postu.
14.08.2006. - Gatis
Ir zināmi Honkongas Zelta Bauhinia Kino Balvu saņēmēji
Lai gan filmas, kuras tika nominētas šim pasākumam ir diezgan pavecas, tomēr Zelta Bauhinia Kino Balvu pasniegšanas ceremonija ir nozīmīgs Honkongas pasākums.

Un tātad, šī gada ceremonijā balvu ieguvēju saraksts ir sekojošs:

Labākā filma: Election
Labākais režisors: Peter Chan - Perhaps Love
Labākais aktieris: Simon Yam (Election)
Labākā aktrise: Zhou Xun (Perhaps Love)
Labākais otrā plāna aktieris: Anthony Wong (Initial D)
Labākā otrā plāna aktrise: Teresa Mo (2 Young)
Labākais jaunais aktieris/aktrise: Isabella Leong (Isabella)
Labākais scenārija autors/autori: Yau Nai-Hoi un Yip Tin-Shing
Labākā kinematogrāfija: Peter Pau (Perhaps Love)
Labākais mākslas režisors: Yee Chung-Man and Pater Wong (Perhaps Love)
Labākais rediģētāju darbs: Wong Hoi (Initial D)
Labākā orģinālmūzika filmai: Peter Kam un Leon Ko (Perhaps Love)
Labākā orģināldziesma filmai: Peter Kam (Perhaps Love)
Labākā skaņas režija: Kinson Tsang (Initial D)
Labākā ideja filmai: Re-Cycle
Sensacionālo panākumu balva: Yu Mo-Wan (kino vēsturnieks)

Labākie pēc interneta balsojumiem:
Populārākā filma: Perhaps Love
Populārākais aktieris: Andy Lau
Populārākā aktrise: Angelica Lee
14.08.2006. - Gatis
Maija Aktieris - Susumu Terajima
Susumu Terajima Tā kā balsojumā bija neizšķirts, tad datu bāzei pievienots 2006. gada maija mēnesī iebalsotais aktiera Susumu Terajima profils.

http://www.amdb.lv/actors/susumuterajima.php
10.08.2006. - Gatis
DB Pievienota "Last Samurai, The"
10.08.2006. - Gatis
2006. gada Arsenāls piedāvās arī Āzijas filmu klāstu!
Šogad Āzijas filmu cienītājiem ir nedaudz paveicies!

Tātad no 16.-24. septembrim noritēs starptautiskā Rīgas kino foruma "Arsenāls" skates, kurās šogad ir iekļauti vairāki Āzijas režisoru darbi.

Ievadinformācija no Arsenāla mājas lapas:

"Starptautiskā kino foruma Arsenāls filmu atlases komisija ir beigusi savu darbu. No vairākiem simtiem kino ir izveidota 130 filmu kolekcija, kas Latvijas komerciālo kinoekrānu taranēs ar nedzirdētiem vārdiem.

No 16. līdz 24. septembrim Arsenāls piedāvās savu šāgada orientālo seju – filmas no Tuvajiem austrumiem, proti, no Irānas, Kataras, Bahreinas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Izraēlas, Sīrijas, Saūda
Arābijas, Jordānijas, Omānas, Jemenas, Irākas, Turcijas, Kuveitas un Libānas.

Vēl būs Baltijas valstu kino konkursskate un speciālās programmas, ieskaitot amerikāņu pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu filmas. Kā arī daudzas citas filmas (Kanāda, Ķīna, Brazīlija, Peru, Austrālija, Meksika, Koreja, Japāna) nemaz nerunājot par speciāliem notikumiem."

Tiks demonstrētas sekojošas filmas:

Zhang Yang filma "Pirts", Ķīna
Arsenāla apraksts
Saite: "Shower"


Joon-ho Bong filma "Atmiņas Par Noziegumu", Dienvidkoreja
Arsenāla apraksts
Saite: "Memories Of Murder"

No AMDB: 1986. gadā Gyunggi provincē tiek atrasti divu sieviešu ķermeņi. Abas nežēlīgi izvarotas un nogalinātas līdzīgos apstākļos.
Korejas policija sastopas ar pirmo sērijas slepkavību lietu visā tās pastāvēšanas vēsturē.
Detektīvs Park Doo-man (Kang-ho Song) ir atbildīgs par šo lietu un kopā ar savu agresīvo pārinieku viņi mēģina atklāt šo noziegumu, tomēr nesekmīgi.
Lietas mainās, kad viņiem palīgā brīvprātīgi ierodas Seulas Metropoles policijas nodaļas detektīvs - Seo Tae-yun. (Sang-kyung Kim)
Nozieguma risināšanā iestājas pavērsiens, jo viņi sadarbojoties, diezgan ātri nokļūst uz īstajām pēdām un iegūst pierādījumus.
Tomēr to laiku Korejas policijas tehnoloģiju izmantošanas iespējas, apgrūtina nozieguma galēju atrisināšanu.


Lu Zhang filma "Graudi Vārpā", Dienvidkoreja, Ķīna
Arsenāla apraksts
Saite: "Grain In Ear"


Chan-wook Park filma "Līdzjūtība Atriebības Kundzei", Dienvidkoreja
Arsenāla apraksts
Saite: " Sympathy For Lady Vengeance"

No AMDB: 19 gadu vecumā Geum-ja Lee (Yeong-ae Lee) dodas ieslodzījumā par maza bērna slepkavību…
Kā izrādās sieviete nenoslepkavoja šo bērnu, bet viņa to darīja, lai piesegtu Mr. Baek (Min-sik Choi) – īsto vaininieku…
Atsēdēdama savu ieslodzījuma laiku, šī jaunā sieviete no ārpuses izskatās kā svētā, bet iekšēji izrēķinās ar visiem, kas stājas tai ceļā un papildus kaļ plānu par to, kā atriebties savam ienaidniekam Baek…
Paiet 13 gadi un nu sieviete ir atbrīvota… Tā ātri vien uzmeklē savas bijušās kameras biedrenes, lai tās izlīdzētu atriebības plāna realizēšanā…
Jauns ierocis, apģērbs, darbs... Bet ne tikai tas sagaida sievieti ārpusē - viņa 13 gadus nav redzējusi savu meitu - Jenny (Kwon Yea-Young)…


Chang-dong Lee filma "Oāze", Dienvidkoreja
Arsenāla apraksts
Saite: "Oasis"

No AMDB: Kad nosēdējis cietumā piespriesto sodu par netīšu slepkavību, Chong-du (Kyung-gu Sol) tiek atbrīvots...
Pirmām kārtām viņš dodas pie cilvēkiem, kuri viņam dzīvē ir dārgi - ģimenes...
Tomēr viņa atgriešanos no cietuma pat māte neuzņem kā prieka vēsti, drīzāk, kā nastu, kura atkal ir uz viņas pleciem...
Nākamais solis, ko Chong-du vēlas paveikt, ir sazināties ar tā cilvēka ģimeni, par kura slepkavību viņš sēdēja cietumā...
Ieradies pie šīs ģimenes, viņš pamana meiteni, kura cietusi no triekas un ir sakropļota...
Juzdamies pamests un vientuļš šajā pasaulē, viņš mēģina tuvoties meitenei, kura arī mīt savā vientulības pilnajā fantāziju valstībā...
Abi cilvēki sāk pavadīt kopā laiku un izbaudīt pasaules labumus un arī ļaunumu ko tā tiem sniedz...


Chang-ho Cho filma "Pītera Pena Formula", Dienvidkoreja
Arsenāla apraksts
Saite: " The Peter Pan Formula"


Par Biļetēm:

Ls 2,50 - Kino Rīga Lielā zāle (izņemot seansu plkst. 19:00), Kongresu Nama Lielā zāle (izņemot seansu plkst. 21:00), Kongresu Nama Mazā zāle, K-suns
Ls 3,50 - K/t Rīga Jaunā zāle un k/t Rīga Lielā zāle seanss plkst. 19:00
Ls 4,00 - Kongresu Nama Lielā zāle, seanss plkst. 21:00
Biļešu iepriekšpārdošana sākot no 8.septembra kinoteātrī Rīgā un kinoteātrī K-Suns.

Sekosim līdz detalizētākai informācijai par seansiem un laikiem.
09.08.2006. - Gatis
Aprīļa Režisors - Kar Wai Wong
Kar Wai WongTā kā bija neizšķirts (ar nelielu nokavēšanos) datu bāzei pievienots 2006. gada aprīļa mēnesī iebalsotā režisora Kar Wai Wong profils.

http://www.amdb.lv/directors/karwaiwong.php
08.08.2006. - Gatis
Balsojam Augustā!
Atvērts šī mēneša balsojums par labāko aktieri, aktrisi un režisoru!

Nobalsot var:
Režisoru: Šeit / Aktieri: Šeit / Aktrisi: Šeit
08.08.2006. - Gatis
Bulivūda veido jaunu ekranizāciju kulta filmai "Don"
Indijas kino plašumos ir tāds režisors Amitabh Bachchan, kurš 1978. gadā savu vārdu ierakstīja kino vēstures grāmatā, radīdams, gangsteru filmu "Don".

Pašlaik tiek strādāts pie šīs filmas jaunās ekranizācijas, bet "sāls" šajā ziņā slēpjas tur, ka, pamatojoties uz IndiaFM ziņām, šī, Indijas kino vēsturē, ir pirmā jaunas ekranizācijas veikšana kādam no pašmāju klasiskajiem darbiem.

Filmas reklāmas rullītis (straumēšana, Real Video)
07.08.2006. - Gatis
"My Sassy Girl" jaunā ekranizācija – pilnīgi reāla
Vai atcerieties meiteni no Holivudas romantiskās komēdijas "Girl Next Door" – jā tā ir Elisha Cuthbert, kura nu jau ir gandrīz noslēgusi līgumu par galvenās lomas atveidošanu korejiešu slavenās komēdijas "My Sassy Girl" jaunajā ekranizācijā.

Režisora amatā stājas Yann Samuell, bet filmas producents ir Roy Lee.

Filmas priekšstāsts – jauna meitene, mazā Amerikas pilsētiņā, kāda zēna dzīvi saceļ ar kājām gaisā...

Darbs pie filmas sāksies 16. oktobrī...

Āzijas filmu cienītājiem atliek vien aizturēt elpu...
07.08.2006. - Gatis
"Bangkok Dangerous" jaunās ekranizācijas aktieru grupa
Kā jau zinām, tad Holivuda veidos jaunu ekranizāciju Pang brāļu filmai "Bangkok Dangerous".

Jaunajā projektā galveno lomu atveidos Nicholas Cage, bet nu viņam ir pievienojusies Honkongas aktrise Charlie Yeung, kura nesen uzņēmās Tsui Hark filmā "Seven Swords".

Režisori nemainīgi – tie būs Pang brāļi. Bet Yeung jau ir devusies uz Taizemi, lai tur apgūtu taizemiešu valodas pamatus.

Filmēšanu plānots aizsākt augusta vidusdaļā.
07.08.2006. - Gatis
Derek Yee jaunais projekts „Protege”
Ir notikusi pirmā prese konference trillerim "Protege", kas ir Derek Yee ("One Night in Mongkok") jaunais darbs.

Filmā galvenās lomas atveidos tādi aktieri, kā Andy Lau, Luis Koo, Daniel Wu, Anita Yuen un jaunā Ķīnas kino zvaigzne Zhang Jingchu.

Andy Lau atveidos narkobosu, kurš ir precējies un kuram ir divi bērni. Daniel Wu tēlos viņa protežē, kurš patiesībā būs policijas informators. Savukārt Zhang Jingchu atveidos jaunu no narkotikām atkarīgu naktskluba dejotāju, kurā iemīlējies Wu atveidotais varonis.

Filmas pirmizrāde plānota nākamā gada 14. februārī, mēģinot uz tās pirmizrādi piesaistīt Valentīndienu svinošos mīlniekus.
07.08.2006. - Gatis
Ķīnas visdārgākā animācijas filma!
"Thru The Moebius Strip", kura nesen parādījusies uz Ķīnas ekrāniem ir šīs valsts kino nozares vēsturē ierakstīta, kā pagaidām visdārgākais animācijas projekts – tas izmaksājis 16,25 miljoni ASV dolāru un pie tā strādājuši vairāk nekā 400 animatoru no 8 dažādām valstīm.

Filmas stāsts ir balstīts uz franču izcelsmes rakstnieka Jean "Moebius" Giraud darbiem, kurš savukārt ir devis milzīgu ieguldījumu rietumu sci-fi stāstu krājumos.

Darba primārā valodā, par izbrīnu, ir angļu un tikai sekundārā ir ķīniešu. Līdz šai dienai filmas izrādīšanas tiesības ir pārdotas jau astoņām valstīm.

Atliek vien gaidīt, iespējams, pateicoties savam rietumnieciskam piesitienam, šis darbs pat varbūt sasniegs mūsu kinoteātrus.
07.08.2006. - Gatis
Somu un Ķīnas kopražojuma filma "Jade Warrior"
Somi kopā ar igauņiem un ķīniešiem darbojas pie visai interesanta projekta, kura nosaukums ir "Jade Warrior". Pašlaik jau tiek publicēti pirmie plakāti, kuri Āzijas filmu interesentiem liek sastingt un ģenerēt jautājumus par filmas saturu.

Katrā ziņā filma ies internacionālajā apritē, jo tiek pielikti diezgan lieli pūliņi, lai to pamanītu ārvalstu skatītāji.

"Jade Warrior" pirmizrādi piedzīvos Toronto Filmu festivāla norises laikā, bet Somijā tā uz ekrāniem parādīsies sākot no 10. oktobra.

Vienā no galvenajām lomām mēs varēsim redzēt aktrisi Zhang Jingchu, kura nesen uzņēmās filmā "Seven Swords".

Filmas sākuma darbība noritēs senajā Ķīnā, kur kāds varonis cīnās pret savu likteni par mīlestību. Viņš vēlas atkal satikt savu mīļoto, un šī iespēja tiek dota – tālā nākotnē, ziemeļos, modernajā Somijā.

"Jade Warrior" tiek uzskatīta par pirmo Somijā veidoto kung-fu žanra darbu, kurā tiek sajauktas Ķīnas un Somijas mitoloģijas.

Augstas izšķirtspējas attēli no filmas
Filmas oficiālā mājas lapa

Vēl tik piebilde, ka oficiālajā mājas lapā varam noskatīties filmas reklāmas tīzeri.

Nu ko lai saka – gaidīsim ar nepacietību!
05.08.2006. - Gatis
Pievienots Raksts "Cīņa Par Āziju"
"Cīņa Par Āziju" (Avots: "Ilustrētā Zinātne" Nr.3/2006)

Ķīnas un Japānas gadsimtiem ilgās mierīgās līdzāspastāvēšanas laikā Ķīnas kultūra bieži bijusi paraugs Japānai. Miers beidzās, kad Japāna atvēra savas robežas Rietumiem. Turpmāk tā diktēja noteikumus un piedzīvoja milzu izaugsmi, bet Ķīna noskatījās uz to no malas. Tagad Ķīnai apnicis griezt otru vaigu. Cīņa par Āziju ir sākusies...
05.08.2006. - Gatis
Atvērta Jauna Sadaļa "Raksti"
Tā kā ir diezgan daudz informācijas, kuru gribas pavēstīt mūsu lasītājiem, bet kura neiederas kādā no esošajām sadaļām, tāpēc tika izveidota sadaļa "Raksti", kurā centīsimies ievietot dažnedažādu lasāmu informāciju par Āzijas tēmu.

Raksti tiks ņemti vai nu no laikrakstiem, žurnāliem, interneta resursiem vai arī, protams, pašu rakstītiem materiāliem.

Sadaļa tiek atvērta ar rakstu par AMDB Filmu Festivālu 2006
05.08.2006. - Gatis
2006. gada "Baltijas Pērlē" Kim Ki-Duk Jaunā Filma "Time"
Ir publicēts 2006. gada kino festivāla "Baltija Pērle" repertuārs.

Viens pārsteigums ir, ka tajā iekļauta tikai viena Āzijas filma, tomēr poztīvi ir tas, ka šī filma ir neviena cita kā "Time" ("Laiks"), kas ir Korejiešu režisora Kim Ki-Duk jaunais projekts.

Festivāla norises laiks: 2. līdz 12. septembris

Apraksts no festivāla izziņu materiāliem:

"Laiks ir Kim Ki Duka, viena no mūsdienu visoriģinālākajiem režisoriem, 13 filma. Tā stāsta par jaunu un ļoti iemīlējušos pāri, kas kaisles atsvaidzināšanai pārbauda jūtas ar liktenīgiem līdzekļiem — maina savu ārieni.

«Tiekties pēc jaunā ir instinktīva vēlēšanās. Arī spēja pārdzīvot laika plūdumu ir cilvēka dabā. Spēju atrast jauno zināmajā, rutīnā sauc par mīlestību. Apzināšanos, ka nekas nav mūžīgs un ka laiku nevar apstādināt, sauc par dzīvi. Mīlētāji ir kā bez prāta viens pēc otra, taču, dzīvodami kopā ilgāku laiku, viņi gan saglabā mīlestību, bet kaisle ir zudusi, sirds vairs nesit tik strauji un dvēseļu savienošanās ķīmiskā reakcija nenotiek. Es uzdodu viņiem jautājumu — diezgan absurdu.» Kim Ki Duks "

Biļetes cena uz vienu seansu aptuveni 3-4.50Ls

Pagaidām vēl nav pieejama informācija par to, kurā dienā tiks izrādīta šī filma!
02.08.2006. - Gatis

<< Uz sadaļu "Arhīvs"


Atsauksmes datu bāzē: 592
Meklēt atsauksmi:
Laikrādis:

Šodien ir: 2019. gada
24. marts

Ziņu Arhīvs
Jaunpievienotās filmas:
Crows Zero II
Woochi: The Taoist Wizard
Happy Flight
My Darling Is A Foreigner
Instant Numa
Sadarbības Partneri:
Follow amdblv on Twitter
Jaunpievienotās personas:
Takeshi Kitano
Tomoyuki Tanaka
Shinobu Terajima
Masamune Shirow
Aoi Miyazaki
Drīzumā:
Ong Bak 3 (Taizeme)
Iesakām:
Oldboy (Koreja)
Oldboy
©AMDB 2004-2015


Valid RSS
Valid HTML 4.0 Transitional
[Valid CSS]

Par AMDB | Autori | Autortiesības | Atribūtika | RSS | Galvenā